Чорногорія офіційно стала членом НАТО
Загрузка плеера...

У понеділок, 5 червня, Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО. Урочиста церемонія відбулася у Вашингтоні в будівлі Державного департаменту США, де зберігаються документи про вступ до Північноатлантичного союзу всіх держав.

Під час церемонії міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дарманович офіційно подав документи про вступ до НАТО, чим завершив одну з найкоротших в історії блоку процедур приєднання.

Заступник державного секретаря Томас Шеннон заявив, що "прийняття Чорногорії – це сигнал для інших держав, які прагнуть вступити до НАТО, про те, що двері Альянсу залишаються відчиненими для країн, котрі можуть провести необхідні реформи для виконання усіх стандартів НАТО".

Водночас прем’єр Чорногорії Душко Маркович зауважив, що приєднання до Північноатлантичного альянсу для Чорногорії є історичною подією.

У церемонії подачі Чорногорією документів про вступ до НАТО взяв участь генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ. У середу, 7 червня, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі він буде господарем церемонії відзначення вступу Чорногорії до альянсу та урочистого підняття прапора країни.

Варто зауважити, що Росія вже пригрозила Чорногорії діями у відповідь у зв’язку з офіційним вступом цієї країни до НАТО. Міністерство закордонних справ РФ заявило, що лінія чорногорського уряду ворожа до Росії.

Вступ Чорногорії став першим розширенням НАТО із 2009 року, коли до Північноатлантичного альянсу приєдналися Албанія та Хорватія. Для Чорногорії виділений найменший річний військовий бюджет серед країн-членів НАТО – 60 млн доларів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram