Арабські країни розривають відносини з Катаром
Загрузка плеера...

У понеділок, 5 червня, низка арабських країн оголосила про розрив дипломатичних відносин із Катаром, звинувативши цю державу в підтримці ісламістських угруповань, зокрема "Ісламської держави" й "Аль-Каїди".

Спільну заяву підписали Бахрейн, Єгипет, Саудівська Аравія й Об’єднані Арабські Емірати, згодом до них приєдналися Лівія Мальдівські острови, Маврикій та влада Ємену.

Бахрейн та Емірати дали катарським дипломатам дві доби на виїзд із країн. Із країною припиняють морське та авіасполучення. Окремі держави також наказали громадянам Катару, як туристам, так і резидентам, залишити країни упродовж двох тижнів. Cаудівська Аравія закрила свої кордони, заблокувавши постачання товарів до Катару суходолом.

Офіційна Доха заявила, що рішення арабських країн про розрив дипломатичних відносин ґрунтується на "голослівних твердженнях" і є невиправданим.

Повідомляється також, що через оголошення про розрив відносин у самому Катарі почалася продовольча паніка. Мешканці столиці кинулися в магазини купувати харчі та воду, люди змітають із полиць усі продукти тривалого зберігання, більшість із яких завозиться через Саудівську Аравію.

Водночас Іран уже заявив, що постачатиме продукти в Катар морем. Влада переконує, що причин для паніки немає, однак громадяни Катару бояться економічної блокади.

Крім того, стало відомо про суттєве падіння фондового ринку країни на фоні оголошення про розрив дипвідносин. Тільки за понеділок, 5 червня, падіння перевищило 8%.

Нагадаємо, що в 2014 році Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати і Бахрейн відкликали своїх послів із Катару на знак протесту проти його підтримки "Мусульманського братства".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram