Влада паралізує діяльність КСУ?
Загрузка плеера...

Близько третини діючого складу КСУ – це судді, які відповідно до постанови Верховної Ради від 24 лютого 2014-го року порушили присягу.

Олександра Дрік, громадський активіст:

"Президент не звільнив суддів КСУ, які були призначені за президентською квотою. І за яких він, іще будучи народним депутатом, голосував за звільнення, оскільки вони порушили присягу судді за рішення у 2010-му році про зміну Конституції, яка призвела до узурпації влади".

За словами громадських активістів, у Конституційному суді немає необхідної кількості голосів, щоб проголосувати за цю відставку. Відтак, ці судді і надалі будуть числитися у КСУ, отримуючи відповідну зарплатню. До того ж, 3 червня спливає строк повноважень виконуючого обов’язки голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна та судді Сергія Вдовиченка, які голосували за зміни до Конституції України у 2010-му році. 

Тетяна Козаченко, громадський активіст:

"Такі самі судді, як вони, за те саме рішення, які вони приймали разом, звільнені за порушенням присяги. Баулін і Вдовиченко, які зараз мають піти у відставку, за яку мають проголосувати судді КСУ, отримують завдяки Президенту "заслужений відпочинок".

Представники громадських організацій наголошують, що на сьогодні діяльність конституційного суду фактично паралізовано. Схвалена парламентом конституційна реформа не може бути реалізована.  

Тетяна Козаченко, громадський активіст:

"Відповідного законодавства для впровадження Конституційної реформи не було прийнято. Зокрема – закон про Конституційний суд. Навіть прийняття цього закону не дасть можливість доукомплектувати Конституційний суд. Бо для цього необхідно створити необхідні комісії".

Нагадаємо, що до цього часу не призначено новий склад ЦВК, термін повноважень якої закінчився іще у 2014-му році. Лишається тільки здогадуватися, навіщо влада гальмує оновлення в органах, наділених такими повноваженнями.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram