ЄП дав Україні рік на проведення ключових реформ
Загрузка плеера...

Європейський парламент дав Україні рік на проведення ключових структурних реформ. Мова йде про приватизацію держпідприємств, зміни у медичній та пенсійній системах, а також створення ринку землі. Про це заявив комісар ЄС із питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнес Ган. За його словами, усі ці питання Україна та Європа повинні вирішити до літа наступного року. Адже, як відомо, з середини 2018-го у ЄС розпочнеться передвиборна кампанія і європарламентарям буде не до українських проблем.

У свою чергу голова уряду Володимир Гройсман вже анонсував, що готовий наступного тижня представити проект пенсійної реформи на розгляд Національної ради реформ. Якщо на цьому етапі, а також у парламенті обговорення запланованих змін пройдуть успішно, то з 1 жовтня поточного року на українців чекає нова пенсійна система.

А от навколо ринку землі досі ідуть гарячі дискусії, якою вона повинна бути, та коли на часі її впроваджувати. Не варто забувати, що окрім ЄС реалізації ключових реформ очікує від України і МВФ, бо без цього наша держава може не отримати подальшої фінансової підтримки від міжнародного кредитора. Проте чимало експертів вважають, що чинній владі не завжди вдається якісно і до кінця виконувати взяті на себе зобов’язання перед західними партнерами. І цього разу ситуація попередніх років може повторитися.

Всеволод Степанюк, фінансовий експерт:

"Те маячки МВФ, которые они сейчас выставили, вряд ли будут выполнены парламентом. Потому что есть правило, что перед угрозой выборов парламент сопротивляется непопулярным мерам, например, таким как пенсионная и земельная реформы. Если продажу земли можно продавить, то пенсионная реформа, не ожидаю, что будет принята в таком виде, в котором хочет премьер-министр Гройсман".

При цьому не варто забувати, що не так давно ЄС прийняв механізм призупинення безвізу. Однією з причин може стати відсутність очікуваного розвитку у країнах, де діє система полегшеного перетину кордонів. Проте у Євросоюзі запевняють, що для нашої держави наразі не має такої загрози, хоча там і схвильовані повільним темпом українських реформ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram