США виходять із Паризької кліматичної угоди
Загрузка плеера...

Президент США Дональд Трамп оголосив про вихід Сполучених Штатів із Паризької угоди щодо клімату.

За словами глави держави, США готові розпочати переговори про повторне приєднання або до Паризької угоди, або до "нової угоди на умовах, справедливих для США, їх підприємств, їх працівників, їх громадян, їх платників податків".

Водночас таке рішення американського президента не схвалили світові лідери. Так, керівники Франції, Німеччини та Італії оприлюднили спільну заяву, у якій відкинули можливість нових перемовин щодо угоди. При цьому зазначається, що "Паризьку угоду не можна переглянути, адже вона є життєво важливим інструментом для нашої планети, суспільств та економік".

Президент Франції Еммануель Макрон записав спеціальне звернення англійською мовою, в якому звернув увагу на важливості запобігання кліматичним змінам. Рішення Трампа він назвав помилковим.

Вихід США з угоди також засудили лідери Швеції, Фінляндії, Данії, Норвегії, Ісландії та інших держав.

Речник ООН заявив, що рішення американського президента стало "головним розчарування для глобальних намагань зменшити викиди парникових газів та забезпечити глобальну безпеку".

Також до критиків долучився колишній президент США Барак Обама, він звинуватив свого наступника у "відмові від майбутнього".

Нагадаємо, що під час передвиборчої кампанії у 2016 році Дональд Трамп пообіцяв вихід США із Паризької кліматичної угоди. За словами президента, зміни клімату є "хибною" проблемою.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram