На Туманному Альбіоні зріє політична криза
Загрузка плеера...

У британській політиці існує поняття "підвішеного парламенту" – ситуації після виборів, коли жодна з двох основних партій не має більшості і для формування уряду доводиться домовлятися. Саме таким може бути результат волевиявлення, що має відбутися у Сполученому Королівстві 8 червня. Причина – суперечності щодо "Брекзиту", які можуть вплинути на розподіл місць у законодавчому органі.

Консерватори на чолі з Терезою Мей підтримують жорсткий варіант – краще відсутність угоди, ніж погана угода. Лейбористи, лідером яких виступає Джеремі Корбін, заперечують: відмова від єдиного ринку з ЄС та вільного права працювати для громадян Союзу позбавить Лондон статусу світового фінансового центру. Правляча політсила поступово втрачає підтримку ще й через ріст цін на нерухомість та незбалансованість соціальних виплат. До того ж, кілька відсотків рейтингу торі недорахувалися після теракту в Манчестері. Багато британців переконані, що влада могла запобігти трагедії, але цього не зробила.

"Підвішений парламент" – це пряма загроза єдності Сполученого Королівства. Відсутністю міцної коаліції можуть скористатися прибічники незалежності Шотландії та Північної Ірландії. Цікаво, що посилення позицій лейбористів невигідне й Україні. Корбіна вважають більш лояльним до Росії, аніж Терезу Мей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram