Українська економіка неконкурентоспроможна
Загрузка плеера...

Наша держава опустилася у рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу. Кожну країну оцінювали на основі аналізу 333 критеріїв, а також за чотирма ключовими загальноприйнятими показниками: стан ділового середовища та інфраструктури, ефективність уряду та економічна ситуація в цілому. За результатами досліджень Міжнародного інституту управлінського розвитку Україна цьогоріч посіла 60-те місце.

Олег Устенко, аналітик:

"Все было бы лучше, если бы работала экономика, если бы в страну заходили инвестиции. Но на фоне не очень качественного инвестиционного климата инвестиции в страну не заходят".

Відкоригували макроекономічні показники України на 2017 рік і в уряді. Відповідно до оновлених розрахунків індекс споживчих цін до кінця поточного року Кабмін прогнозує у межах 111,5%, інфляцію – на рівні 11,2% замість анонсованих раніше 8,1%, а реальний приріст ВВП зменшено з 3% до 1,8%. Такими темпами, кажуть експерти, покращень українцям годі й чекати.

Олег Устенко, аналітик:

"Страна, которая растет меньше, чем 5% в год, не в состоянии эффективно бороться с бедностью. Украина после 17% падения (2014-2015 гг.), отыграв 2,2% в прошлом году, покажет 2% в этом году".

Разом із тим в уряді прогнозують, що за поміркованим сценарієм наступного року наш ВВП зросте на 3%, у 2019-му - 3,6%, а 2020 року – 4%. Проте боргове навантаження заважатиме українській економіці показувати позитивну динаміку. І ось чому.

Олег Устенко, аналітик:

"В 2018 году мы начинаем активную выплату наших внешних долгов. В 2019 году долговая нагрузка еще больше усиливается. 2020 год кажется еще сложнее, а 2021 год еще сложнее, чем 2018-2019 гг. В 2018-2019 гг. мы должны отдать больше 10 млрд долл. Это колоссальная сумма, особенно если вы учтете объемы наших золотовалютных резервов. Ситуация может быть достаточно напряженной".

Українська економіка найближчими роками не зможе втриматися на плаву без міжнародної фінансової підтримки та потужних інвестиційних вливань, кажуть фахівці. Проте, щоб впоратися з усіма викликами, нашій державі потрібно у рази більше, ніж готові нам надати іноземні партнери.

Олег Устенко, аналітик:

"Даже при самых оптимистичных прогнозах мы сможем получить прямых иностранных инвестиций в реальный сектор экономики около 2 млрд. долл. Не более того. Чтобы выдержать удар и вызовы, которые стоят перед нами в 2018-2021 гг., мы должны закачивать в страну около 5 млрд долл. прямых иностранных инвестиций".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram