Столиці загрожує комунальний колапс
Загрузка плеера...

Наприкінці весни гаряча вода в столичних домівках стала розкішшю, а влітку без неї може залишитися усе місто. Причина – захмарні борги "Київенерго" перед газовими компаніями, через які "Київтрансгаз" повністю припинив постачання блакитного палива на кілька київських ТЕЦ. Влада розводить руками – на рішення монополіста вона не має жодного впливу. Тим часом в самому "Київенерго" натякають – час запасатися бойлерами.

Зайве й говорити, що далеко не у кожної сім’ї є кошти на придбання водонагрівача. Втім, на киян очікує ще більш масштабна проблема. Через масове використання бойлерів в рази зросте навантаження на електромережу. У старих будинках напруга й так частенько падає нижче 200 вольт. Підключивши нові електроприлади, мешканці ризикують вивести з ладу трансформатори. Зрештою, Київ може залишитися не лише без гарячої води, але й без світла.

Ситуація критична – аби погасити заборгованість, столиці потрібні 4,9 мільярда гривень. Звісно, можна звинувачувати злісних неплатників за "комуналку" – але ж не варто забувати, що у боргову яму людей загнав уряд своїм "тарифним геноцидом". Єдине, на що залишається сподіватись киянам, – це ініційоване КМДА прийняття мораторію на відключення від газу об’єктів, що надають комунальні послуги.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram