Не стало українського "голосу розуму та совісті"
Загрузка плеера...

Останній день весни приніс надзвичайно сумну звістку – на 85-ому році життя у вічність відійшов блаженнійший кардинал Любомир Гузар.

Важко переоцінити роль Верховного Архієпископа не лише у житті Греко-католицької церкви, але й для усієї України. Після багаторічного навчання в Австрії, Сполучених Штатах та Італії отець Любомир на початку 90-их років повернувся на Батьківщину і за менш ніж 20 років перетворив УГКЦ на один з найважливіших духовних інститутів країни. Саме йому належить ініціатива перенесення патріаршого престолу зі Львова до Києва – одвічної столиці українського релігійного життя.

Любомир Гузар сприймав свою роль очільника церкви виключно як служіння народові. Коли здоров’я вже не дозволяло виконувати пасторську роль, Архієпископ не побоявся зректися влади. Та навіть після цього він брав активну участь у суспільному житті. Отець Любомир закликав співвітчизників не покладатися ні на кого, окрім себе, і працювати задля добробуту своєї рідної землі. Зі сцени Євромайдану він говорив про те, що лише ми самі можемо здобути свободу та повернутися туди, де споконвіку було наше місце – до об’єднаної Європи. Кардинал був моральним авторитетом не лише для вірян Греко-католицької церкви, але й для усіх, незалежно від віросповідання.

1 червня у Львові оголошено днем трауру в пам’ять про блаженнійшого Любомира Гузара. Поховальна церемонія відбудеться у понеділок, 5 червня, у Патріаршому соборі в Києві.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram