Пенсійна реформа: уряд не з того почав?
Загрузка плеера...

Достойні пенсії та забезпечена старість, які обіцяють громадянам, якщо запрацює пенсійна реформа, презентована нещодавно в уряді, – у сьогоднішніх українських реаліях звучать як міф. Насправді ж, зауважують експерти, така реформа несе ризики для населення, зокрема, це стосується жінок.

Олексій Якубін, політолог:

"Большинство работающих у нас в стране женщины. Часть из них занята в теневом секторе. Они будут той группой, которую могут максимально ограничить или уменьшить количество женщин, получающих пенсии".

Справа у тому, що в Україні жінки у порівнянні з чоловіками лідирують за середньою тривалістю життя. Відповідно серед працездатного населення їх теж більше. Проте за віком на пенсію поки що вони виходять раніше.

Олексій Якубін, політолог:

"Напомню: демографически у нас средний возраст женщин – 76 лет, а мужчин – 66 лет, а многие мужчины не доживают до пенсии. Соответственно изменения по поводу постепенного повышения трудового стажа в первую очередь скажутся на женщинах. То есть, правительство скрыто предлагает своеобразную гендерную дискриминацию".

Друга причина проблем нашої пенсійної системи, каже Олексій Якубін, безробіття. В Україні кількість осіб, що працюють і сплачують податок, майже така ж, як і кількість пенсіонерів. Саме це і спричинило дефіцит Пенсійного фонду. Адже солідарна система доречна, коли співвідношення пенсіонерів та трудового населення – принаймні один до чотирьох.

Олексій Якубін, політолог:

"Постепенно мы приближаемся к цифре, когда у нас может быть соотношение один к одному: на одного работающего – один пенсионер. И правительство, не говоря об этом, делает акцент, что надо бороться с дефицитом Пенсионного фонда, проводя пенсионную реформу. При этом правительство не видит главного: ключевой вопрос создание новых  рабочих мест и повышение зарплат, из которых и платится ЕСВ".

Тому фахівці вважають, що цілковита відмова від існуючої солідарної пенсійної системи і впровадження накопичувальної зі збільшенням трудового стажу – не вихід із ситуації.

Олексій Якубін, політолог:

"Мы должны тут видеть другую проблему таких изменений: скрытую цель сократить количество людей, получающих пенсии, уменьшить бюджетные расходы на людей пожилого возраста, не принимая во внимание экономические сложности, в которых мы находимся".

Проте, на переконання політолога, такі зміни остаточно не вирішать проблему гідних пенсій і справедливого пенсійного віку для українців, бо уряд зараз бореться не з причинами, а з наслідками.

Олексій Якубін, політолог:

"Правительство всеми правдами и неправдами будет пытаться протолкнуть эти вещи через парламент. Тем более, насколько я понимаю, МВФ сделал такую поправку, что ему важно увидеть законопроект хотя бы в парламенте. Для того, чтобы получить транш, не обязательно законопроект принимать. Он может быть в таком полузависшем состоянии в парламенте".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram