Міністерства виконали лише третину того, що наобіцяли
Загрузка плеера...

Українські міністерства минулого року повністю виконали тільки третину від запланованого у своїх програмах. Про це йдеться у даних дослідження ефективності роботи вісімнадцяти міністерств у 2016-му році.

Віктор Мазярчук, експерт з державного управління та публічних фінансів:

"Тільки 32% всіх показників, запланованих міністерствами, виконуються у повній мірі. Всі інші 68% показників або недовиконуються, або перевиконуються. Цікава особливість є в тому, що показники, які пов’язані з грошима або витратами грошей в більшій мірі перевиконуються. Натомість, показники, які не пов’язані з грошима, вони недовиконуються. Така особливість була у 2016-му році і у попередніх роках так само".

Найгірше з виконанням паспортів бюджетних програм впоралися Міністерство охорони здоров’я та Міністерства регіонального розвитку. За словами експерта, така низька ефективність пов’язана з безконтрольністю.

Віктор Мазярчук, експерт з державного управління та публічних фінансів:

Перша причина пов’язана з відсутністю якісного планування. У тому числі – бюджетного планування. Друга причина пов’язана з тим, що міністерство фінансів, як центральний орган в бюджетній сфері, не здійснює безпосередньо моніторинг ефективності бюджетних програм.

Дослідження проводилося на основі планів, які міністерства складають самі для себе. Було опрацьовано 4734 показники ефективності з більш як 170-ти бюджетних програм 18-ти міністерств та Кабінету міністрів України.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram