Копам дадуть повноваження суддів
Загрузка плеера...

Українські політики скаржаться на перевантаженість вітчизняних судів і шукають способи зменшити кількість справ з розрахунку на одного служителя Феміди. Деякі з ініціатив пов’язані зі значними корупційними ризиками. Зокрема, в Верховній Раді хочуть надати співробітникам Національної поліції право самостійно визначати покарання для винних у ДТП.

Норму застосовуватимуть у тих випадках, коли між водіями немає суперечностей щодо того, чиї дії призвели до матеріальних збитків. Правоохоронці зможуть одразу на місці видати порушнику документ про необхідність сплати штрафу та відшкодування. Якщо ж учасники ДТП заперечують свою провину, то справа, як і раніше, піде до суду.

Юристи вважають, що ініціатива парламентарів не лише не зможе розвантажити суддів, але й призведе до остаточного перетворення поліції на міліцію у її найгіршому варіанті.

По-перше, водії дуже рідко здатні домовитись щодо винуватця ДТП. По-друге, навіть після прийняття рішення на місці постраждала сторона може потім звернутися до суду, вважаючи визначену копом суму компенсації замалою. А по-третє, є підозра, що більшість справ завершуватимуться хабарями. Тим більше, що нинішні дорожні патрульні настільки некомпетентні, що просто не вміють правильно виписувати штрафи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram