Членство України в ВООЗ призупинено через борги
Загрузка плеера...

Членство України у Всесвітній організації охорони здоров’я призупинено через несплату обов’язкових внесків. Через що делегати від України вже не змогли взяти участь у виборах нового директора ВООЗ, які відбулися 23 травня у Швейцарії.

Сума обов’язкових членських внесків розраховується індивідуально для кожної держави-члена відповідно до її населення та добробуту. Для України в 2015 році складала 459 860  доларів США.

От як прокоментував питання із несплатою членських внесків прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на годині запитань до уряду у Верховній Раді минулого  тижня:

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Наявність такого боргу мені підтвердила виконуюча обов’язки міністра. А знаєте чим це визвано? Банальною справою! У 2014-му році після "хазяйновитих управлінців", на державному рахунку України було 108 тисяч гривень. Ви уявіть, які виклики стояли перед урядом, який очолив Яценюк у 2014-му-2015-му роках. І, можливо, ці питання відійшли на другий план.

Але сутність полягає в тому, що нам треба проінвентаризувати всю нашу участь і всі наші борги. В які заганяли Україну останні (до революції Гідності), напевно, десятки років. Подивіться, як зростали борги і падала економіка.

І сьогодні ми з цими проблемами стикнулися і маємо їх здолати. І, більше того, я бачу сьогодні шлях, як ми здолаємо ці проблеми. Ми виведем Україну на її заслужене місце – місце країни з сильною економікою і справедливою соціальною системою".

За інформацією прес-служби Всесвітньої організації охорони здоров’я, крім України через заборгованість призупинено членство іще трьох країн – Центральноафриканської республіки, Коморських островів та Гвінеї-Бісау. У голосуванні брали участь 186 країн.

При цьому уточнюється, що членство Сомалі у ВООЗ поновлено у зв’язку із врегулюванням питання із заборгованістю.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram