На вході до ВККС розвішували мантії "суддів-негідників"
Загрузка плеера...

Декілька громадських організацій пікетували Вищу кваліфікаційну комісію суддів. У будівлі саме відбувалася чергова битва за посади у Верховному Суді у рамках проведення судової реформи.

Вадим Міській, керівник відділу адвокації ГО:

"Відбувається конкурс до нового Верховного Суду – перший в Україні такий конкурс, на якому потрібно відсіяти всіх негідників, які лізуть знову в судову систему".

Під час пікету активісти продемонстрували мантії кандидатів, яких, впевнені, Вища кваліфікаційна комісія суддів вже підготувала для майбутніх переможців попри заклики громадськості їх дискваліфікувати. Нагадаємо, при Вищій кваліфікаційній комісії було створено Громадську раду доброчесності, яка має сприяти у встановленні кандидата на посаду судді критеріям професійної етики.

Іван П’ятак, старший аналітик громадської організації:

"Ми прослідковуємо тенденцію, яка відбувається власне зараз, під час співбесід. Ми очікували, що негативні висновки будуть враховуватися і члени ВКК будуть ставити питання по негативних висновках. Але ми побачили, що комісія ставить дуже легкі і зручні питання. І така тенденція свідчить про упереджене ставлення членів комісій до кандидатів до Верховного Суду".

Верховний Суд – це найвищий орган у системі українського судочинства. Судді туди обираються строком на 20-30 років. Звільнити їх з посади буде практично неможливо. Їхні зарплати складатимуть близько 250 тис. грн щомісяця.

Роман Маселко, адвокат:

"Верховний Суд – це є остання ланка у судовій системі, яка виносить остаточні рішення. Перша інстанція виносить рішення за першим зверненням, потім можна подавати апеляцію. І от, власне, Верховний Суд – це касаційний суд, який виносить остаточне рішення. Це по-перше. А по-друге, це ключове – він по суті формує судову практику. На рішення Верховного Суду мають орієнтуватися всі інші суди. Тому, як скаже Верховний Суд – це так звана єдність практики – так по всій країні усі 7 тисяч суддів будуть виносити рішення".

Учасники пікету вимагали відсіяти кандидатів щодо яких у Вищу кваліфікаційну комісію було надано негативні висновки. Наразі таких 140, з них до уваги взяли 25.

Віталій Шабунін, голова ГО "Центр протидії корупції":

"Не має значення НАБУ, тому що кінцеву крапку ставить суд. Не мають значення чесні конкурси на держслужбовців, керівників держпідприємств, тому що вони скасовуються рішенням суду. Не має значення люстрація, тому що вона скасовується рішеннями суду. Все не має значення, якщо немає суду. Це була найважливіша реформа. І обрання суддів Верховного Суду – це найважливіша частина найважливішої реформи. Не може бути апріорі довіри до суддів, які на етапі відбору не можуть пояснити свої декларації і статки. Це – нонсенс. Це неможливо".

У той же час голова ВККС Сергій Коз’яков на прес-конференції у понеділок зазначив, що має три документально підтверджені спроби впливу на рішення комісії. Окрім цього, чиновник повідомив про звернення деяких народних депутатів з вимогою змінити процедуру. Зокрема, Коз’яков розповів, що одна з політичних партій вимагає ухвалити індивідуальні рішення по двох кандидатах, негативні висновки по яких надала Громадська рада доброчесності.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram