США уріжуть фінансову підтримку Україні
Загрузка плеера...

Нова адміністрація США має намір ретельно переглянути бюджет держави, зокрема, у частині міжнародної допомоги країнам світу. У Вашингтоні хочуть урізати ці видатки приблизно на третину.

Віктор Скаршевський, економіст:

"USAID – это американское агентство по развитию, через которое происходит финансирование разных стран за счет американских налогоплательщиков".

Щодо України, то один із наших ключових фінансових партнерів може зменшити обсяги своєї грошової підтримки аж на третину. Таким чином, проект бюджету США на наступний рік передбачає скорочення допомоги нашій державі майже на 70% (68,8%). Відповідно, із запланованих 570 млн дол. ми можемо розраховувати максимум на 177 млн дол.

Віктор Скаршевський, економіст:

"Среди грантоедов пошла такая волна, что сейчас все мощные, нужные антикоррупционные программы позакрывают и Украина опять погрязнет в коррупции. Хотя она и так в коррупции".

Левова частка цих коштів має бути спрямована на реалізацію реформ, стабілізацію економіки і, звісно ж, на боротьбу з корупцією.

В американському Конгресі заспокоюють, що не будуть підтримувати таку пропозицію адміністрації. Проте Україні, кажуть фахівці, замість того, щоб ходити по світу з протягнутою рукою, варто було б переглянути власні підходи до вирішення економічних проблем держави.

Віктор Скаршевський, економіст:

"Коррупцию можно побороть только одним способом, если на то будет политическая воля, если будет общественный запрос. Ни первого, ни второго я пока не вижу. Если бы это было, то мы бы жили уже в нормальной стране".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram