СБУ провела обшуки у "Яндексі"
Загрузка плеера...

СБУ провела обшуки у компанії "Яндекс. Україна". Силовики завітали в офіси у Києві та в Одесі. Співробітники компанії заявили, що правоохоронці не пояснили їм причини свого візиту; працівники викликали адвокатів. У корпорації заявили, що готові добровільно надати всю необхідну інформацію для розслідування.

Згодом речниця Служби безпеки Олена Гітлянська  пояснила, що обшуки пройшли у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 111 ("Державна зрада").

Нагадаємо, 16 травня Президент України підписав указ про блокування російських ресурсів, серед них – "Яндекс", "Вконтакте" та "Одноклассники". Тоді у комітеті Верховної Ради з питань свободи слова заявили, що для блокування інтернет-ресурсів  необхідно мати відповідне рішення суду і доказову базу, що могла б виправдати таке рішення.

Зазначимо, обшук в офісах "Яндекса" у Києві та Одесі пов’язують з тим, що ресурс розмістив інструкції щодо обходу заборони на відвідування сайтів. Серед версій також – відмова компанії надавати інформацію про користувачів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram