Шотландські націоналісти погрожують Лондону
Загрузка плеера...

8 червня піддані Британської корони обиратимуть новий склад парламенту Сполученого Королівства, а у Шотландії заразом і власний законодавчий орган. Волевиявлення може стати переломним моментом у відносинах північної країни з Лондоном.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен фактично поставила прем’єрці Терезі Мей ультиматум. Якщо партія націоналістів здобуде більшість у регіональному парламенті, уряд змушений буде погодитись на проведення повторного референдуму про незалежність.

Пані Стерджен вважає, що у випадку перемоги її політичної сили заяви Мей щодо того, що на тлі перемовин по Брекзиту питання шотландської самостійності не є актуальним, будуть, цитуємо, "нежиттєздатними". Враховуючи те, що у нинішньому скликанні 56 з 59 мандатів належать саме націоналістам, і передумов до електоральних змін немає, підготовка до референдуму може розпочатися вже цього року.

Нагадаємо, що плебісцит 2014 року завершився перемогою прибічників єдності зі Сполученим Королівством. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, більшість шотландців все ще не підтримують незалежність.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram