Поліція купує обладнання в кіпрських офшорів
Загрузка плеера...

Міністерство внутрішніх справ вже до кінця року планує "озброїти" дорожні патрулі системами відеофіксації "Рубіж". За допомогою цих приладів правоохоронці зможуть визначати автомобілі, власники яких не сплатили вчасно штраф, не пройшли техогляд або ж не мають страхового поліса. Також камери дозволять оперативніше виявляти місцезнаходження машин у розшуку.

Закупівля систем у главках багатьох областей, зокрема Донецької, Одеської, Львівської, Волинської та інших, відбувалася через сайт ProZorro. Що цікаво, усі без винятку управління Нацполіції обрали для поставки відеофіксаторів одну й ту саму українську компанію. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, її бенефіціаріями є три офшори, зареєстровані на Кіпрі. Юристи впевнені: тендери пройшли з численними порушеннями. Той факт, що переможцем стала фірма, пов’язана з офшорами, свідчить про корупційну складову.

Питання викликає не лише процедура закупівлі систем, але й їх подальша експлуатація. Експерти вважають, що "Рубіж" використають для розсилки "листів щастя" – повідомлень про штрафи, надісланих поштою. Втім, є одразу дві статті Конституції, які можна використати для доведення незаконності таких дій. Тож чи наважиться поліція ігнорувати Основний закон держави?..

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram