Депутати відпрацювали "для галочки"
Загрузка плеера...

Цього тижня Верховна Рада заборонила георгіївську стрічку та проголосувала за збільшення україномовного контенту на телебаченні. Відповідно до закону протягом доби частка передач і фільмів державною мовою у теле- радіоефірах повинна складати щонайменше 75%.

Дмитро Корнійчук, політолог:

"Хотя мы прекрасно понимаем, что дело же не в украинском языке. Квоты, на самом деле, – это механизм цензуры, механизм давления. Соответственно, такой механизм будет предприниматься и против тех каналов, которые не станут по стойке смирно перед властью".

Питання мовних квот теж сколихнуло українське суспільство, у тому числі й медійне. Щоправда цього разу громадяни протестували не так потужно, як минулого тижня, коли заборонили популярні соцмережі та хотіли прийняти антицерковні закони. Усі соціокультурні ініціативи влади експерти називають димовою завісою, якою намагаються приспати пильність населення.

Андрій Золотарьов, політолог:

"Инициативы преследуют реакции. Для власти удобнее, чтобы люди обсуждали цвет ленточек, кто в какую церковь ходит, кто в какой социальной сети, чем задавать вопросы о некомпетентности, воровстве власти и невыполнении властью обещаний".

Проте медики та пересічники все ж нагадали владі про свої проблеми. Перші – пікетували стіни Кабміну, вимагаючи обіцяну прем’єром зарплату у 3200 грн. А власники автівок з іноземною реєстрацією зібралися під стінами Верховної Ради вкотре протестуючи проти законопроекту, яким встановлюється грошовий збір з їхніх іномарок.

У цей час у парламенті генеральний прокурор Юрій Луценко гордо доповідав про досягнення ГПУ за рік роботи під його керівництвом. Найбільшим досягненням свого відомства чиновник вважає суд над Віктором Януковичем. Прозвітував генпрокурор і про розслідування злочинів проти Майдану, а також похвалився, що ГПУ за рік повернула державі 52 млрд грн. Проте Юрій Луценко переконав не всіх. Поки він доповідав, у парламенті збирали підписи за його відставку.

А прем’єр-міністр України Володимир Гройсман тим часом продовжує гратися в мовчанку, хоча Верховна Рада уже зареєструвала проект постанови про звіт уряду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram