Яценюку знову пропонують очолити НБУ?

Загрузка плеера...

У крісло голови НБУ знову пророкують Арсенія Яценюка. Про відповідну  домовленість у вищих ешелонах влади на своїй сторінці у соцмережі повідомив екс-нардеп Андрій Сенченко.

Сергій Тарута, народний депутат України (позафракційний):

"Сейчас эта тема через Андрея снова всплыла. Да, действительно, Яценюк последнее время довольно часто находится за рубежом. И, возможно, какие-то теоретические варианты просматриваются".

Призначення Яценюка на посаду голови НБУ обговорювалося іще у лютому цього року. Відповідну інформацію тоді підтвердила заступник фракції народний фронт у парламенті Вікторія Сюмар, зазначивши, що Яценюк не хоче обіймати цю посаду. Пізніше про це сказав і сам екс-прем’єр у ефірі одного з телеканалів.

Олег Мусій, народний депутат України (позафракційний):

"Ця персона повинна сидіти в тюрмі, а не очолювати державні структури. За ті злодіяння, які він зробив керуючи двічі урядами, і Нацбанком в тому числі. І не засиджуючись ніде більше півроку, насправді. Досягнень – нуль. Статки виросли просто у геометричній прогресії. Це прямий кандидат до НАБУ на розслідування, коли прийде до України нарешті проукраїнська влада".

Те ж саме стосується і Гонтаревої, зазначає частина парламентарів. Про свою заяву про відставку вона повідомила іще 10 квітня, додавши, що очікує кандидатуру на пост голови НБУ від Президента найближчим часом. Проте,  жодних конкретних рішень з цього питання до цього часу не виносилося. Голова Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що нового керівника Нацрегулятора планують призначити до вересня 2017-го року.

Валерій Карпунцов, народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка"):

"Чуємо і прізвище Арсенія Яценюка, як можливого кандидата. І Віктора Ющенка з таких важковаговиків, й інших людей. Але, наразі, бачите – у нас досить багато питань, які ми не можемо розглянути. Те ж саме – ми розглядали НКРЕКП визначення членів до конкурсної комісії. Також воно позитивно не було вирішено по суб’єктивним чи об’єктивним причинам. Питання ЦВК, питання голови Нацбанку, питання міністра охорони здоров’я, питання міністра агрополітики. Подивіться скільки питань – досить їх багато. І це погано. Це показує на слабкість парламентаризму, якщо чесно". 

У кулуарах подейкують, що наразі між представниками так званої коаліції ведуться закулісні торги на всі ці посади.

Віктор Чумак, народний депутат України (позафракційний):

"Розділити ще між собою Нацбанк – ну, вибачте, це вже не лізе ні у які ворота. З точки зору нейтральності і неупередженості і незаангажованості голови Національного банку. От і все".

У "Народному фронті" оприлюднену Сенченком інформацію спростували.

Максим Бурбак, народний депутат України (голова фракції "Народний фронт"):

"Можу підтвердити ще раз публічну позицію, яку заявив в одному з прямих ефірів Арсеній Яценюк. Що головою Національного банку повинна бути аполітичний кандидат, який має займатися виключно банківською сферою. І не буде політиком".

Нагадаємо, з 10 травня голова НБУ Валерія Гонтарева знаходиться у відпустці. З 11 травня виконуючим обов’язки голови Нацрегулятора став перший заступник Гонтаревої Яків Смолій.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?