Депутати провалили ключові питання порядку денного
Загрузка плеера...

Верховна Рада вдруге провалила призначення представників від парламенту у комісію, яка формуватиме новий склад НКРЕКП.

Олександр Домбровський, голова парламентського комітету у сфері паливно-енергетичного комплексу:

"Фракції, так само як і в першому турі, дали ті самі кандидатури, як на комітет ЖКГ, так і на відповідні позиції у комітет палива і енергетики".

Коаліція знову протягувала через парламент тих самих кандидатів. "Народний фронт" – Костянтина Запайщикова, "БПП" – Юрія Шульгу.

Лев Підлісецький, народний депутат України (фракція Самопоміч):

"Я наполягаю і звертаюся до всіх відповідальних членів парламенту делегувати незалежних від влади кандидатів до номінаційної комісії. Нам треба зберегти хоча би шанс на те, щоб номінаційна комісія вибрала незалежних і об’єктивних представників. Тому голосувати сьогодні повторно за представника, за якого ми голосували місяць тому неможливо".

Конкурсна комісія, до якої ніяк не може призначити своїх кандидатів парламент, затверджує склад Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Складається із п’ятьох осіб. Двох призначає Верховна Рада, іще двох – Президент і п’ятого – Кабінет міністрів України.

Олег Ляшко, голова фракції "Радикальна партія":

"Шановні колеги, шановні українці, у мене дуже просте питання: навіщо Президенту троє із п’яти членів комісії, які формуватимуть НКРЕКП?".  

Склад НКРЕКП має повністю оновитися до 8 червня 2018-го року.

Ігор Луценко, народний депутат України (фракція "Батьківщина"):

"Цей регуляторний орган на сьогодні є ключовим для створення прибутку для тих бізнес-груп, які є партнерами Президента. Звісно, спроби розширити, поглибити, контроль над цим органом вони будуть тривати, вони будуть набувати якихось інших форм".

От і у "БПП" заявили, що запропонованого фракцією кандидата невдовзі зможуть ще раз спостерігати у сесійній залі парламенту. 

Сергій Березенко, заступник голови фракції "БПП":

"Мені видається, що треба і далі кандидатам відвідувати засідання фракцій, пояснювати, що це фахові люди. Наскільки я знаю, це фахові люди і вони абсолютно незаангажовані. Вони не належать до якихось певних політичних груп. Це достатньо виважені експерти, які і мають бути при відборі кандидатів до такого важливого регулятора. Відповідно, якщо сьогодні не пройшли – будемо готуватися через тиждень-другий. Поки що ті самі люди, іншого рішення принаймні на нашій фракції не було".

Намагалися депутати включити до порядку денного для прийняття рішення проект парламентської реформи.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"П’ять засідань працювала робоча група і визначила його як компромісний для усіх фракцій. Де передбачається співвідношення комітетів та урядових міністерств. Як правило, я наголошую, необов’язкове".

Проте, вочевидь, фракції цей документ компромісним не вважали.

Ніна Южаніна, народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенко"), голова комітету з питань податкової політики):

"Була рада фракції і ми не змогли визначитися з цим питанням. Нібито, з одного боку і правильна дія, і правильна редакція пана Кокса в тому, щоб комітети підв’язати під кількість міністерств. Але що робити, уявляєте, якщо мій комітет податкової та митної політики об’єднати з бюджетним комітетом. У мене зараз 33 члени комітету, а у зв’язку із скороченням комітетів, я б мала мабуть 50".

При включенні у порядок денний законопроект підтримали тільки 200 нардепів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram