Третій рік каденції: Президент попрацював на трійку
Загрузка плеера...

Роботу Президента за третій рік його каденції експерти оцінили на слабеньку трійку.

Андрій Сухарина, політичний аналітик:

"Такою консенсусною оцінкою за третій рік стало 4,7 бала за 10-бальною шкалою. Якщо перевести цю оцінку у звичну 5-бальну систему, то це трійка з великим мінусом. Ці результати не дуже розбігаються з тим, що ми бачили минулого року".

Серед досягнень гаранта фахівці називають активну зовнішню діяльність, де ключову роль зіграв безвізовий режим між Україною та ЄС. Також із плюсів аналітики відзначили підвищення обороноздатності нашої країни та відносну стабілізацію політичної ситуації в державі, яку соціологи назвали застоєм. А от недоліків у роботі Президента експерти побачили набагато більше. Найгірша ситуація із внутрішньою політикою.

Андрій Сухарина, політичний аналітик:

"Ми говоримо про те, що Порошенку не вдається боротьба з корупцією, яка тільки декларується, темп реформ є повільним, а ситуація на Донбасі не має поки логічної розв’язки".

Невдалою, на думку фахівців, є кадрова політика Петра Порошенка. Розкритикували діяльність гаранта і в частині виконання ним своїх конституційних повноважень. Зокрема, мається на увазі незавершена судова реформа, так і нерозпочата виборча реформа, яка була однією із головних передвиборчих обіцянок. Мінусів Петру Порошенку додає і ситуація довкола ЦВК, яка працює у старому складі уже третій рік після завершення строку своїх повноважень.

Ключова ж невдача гаранта, за оцінками експертів, в тому, що за третій рік президенства ним було зроблено низку необачних кроків, які спровокували конфлікт із громадянським суспільством.

Андрій Сухарина, політичний аналітик:

"Тут є важливий пункт, який додався, це певна конфронтація з громадянським суспільством і певний тиск на громадянське суспільство, що було оцінено негативно".

Тож за підсумками соціологічного дослідження, довіра більшості громадян до Президента залишається низькою.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram