КМДА хоче очистити "Гарячку"
Загрузка плеера...

Київська міська влада звернулась по допомогу до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У КМДА згадали про екологічні проблеми лівого берега Дніпра, пов'язані з роботою Дарницької ТЕЦ. Теплоелектроцентраль почала виробляти енергію ще у 1954 році, зараз підприємство забезпечує світлом і теплом близько 300 тисяч мешканців столиці.

Завдяки Дарницькій ТЕЦ жителі прилеглих районів у порівнянні з іншими киянами менше сплачують за опалення і електроенергію. Втім, у цієї медалі є й інша сторона. Підприємство розташоване поряд з групою озер, одну з водойм використовують як золошлаковідвал. Сюди потрапляють відходи виробництва – гаряча антрацитова зола. Озеро, яке в народі називають "Гарячкою", вирили спеціально для охолодження викидів. І, хоча на Дарницькій ТЕЦ запевняють, що ситуація не несе серйозної загрози для навколишнього середовища, місцеві мешканці постійно протестують проти такого сусідства і вважають воду у "Гарячці" отруйною.

У КМДА хочуть за 5 років модернізувати газоочисне обладнання на теплоелектроцентралі. Тут планують рекультивувати водойму і очистити її від твердих відходів. Для того, щоб реалізувати цю програму, НКРЕКП має підтримати інвестиційний план. Мер Києва Віталій Кличко стверджує, що виконання робіт не буде пов'язано з підвищенням цін на тепло- та електроенергію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram