Під Радою мітингували власники авто з іноземною реєстрацією
Загрузка плеера...

В Урядовому кварталі знову гаряче. Нагадати владі про себе під Кабінет Міністрів та Верховну Раду прийшли власники автомобілів з іноземною реєстрацією:

"Ганьба! Ганьба!"

Врегулювати це питання на законодавчому рівні вимагали ще взимку, натомість парламентарі пропонують ухвалити зареєстрований минулого року законопроект, який передбачає збір у розмірі два євро на день. Активісти вимагали зустрічі з автором законопроекту Максимом Бурбаком та головою податкового комітету Ніною Южаніною:

"Бурбак, убери свій законопроект! Доступное авто каждому украинцу.  Растаможку как в Европе!"

Автор законопроекту до мітингувальників не вийшов, віддавши перевагу парламентській трибуні.

Максим Бурбак, народний депутат України (голова фракції "Народний фронт"):

"Хочу нагадати, що з 11 червня наші громадяни зможуть вільно пересуватися країнами Європи і вони також будуть використовувати особистий транспорт. Так от – заїжджаючи в Молдову, Румунію, інші країни Євросоюзу, також вони справляють плату за використання автобанів або доріг. І це не є 2 євро в день, там суми значно більші. Нашим законопроектом передбачається, що автомобілі з іноземною реєстрацією, які заїжджають на територію України, також повинні платити за використання доріг, які ми врешті-решт почали робити. І не хочу, щоб маніпулювали фактами. Пропонується – 2 євро в день, 7 євро за тиждень. І чим більше ти платиш за використання доріг України – тим дешевше".

Учасники пікету вважають, що запропонований депутатами Бурбаком та Корчаком законопроект не вирішить, а тільки посилить  проблему.

Артем Михайлов, учасник протесту:

"Це не закон-компроміс, це закон на конфронтацію. На сьогоднішній день в Україні більше двох мільйонів таких автомобілів. І здирати гроші з громадян, ще у євро, а не гривні, національній валюті – на мою думку, вибачте, це дурня. І влада мала б піти на поступки. Тому що ми хотіли і платити гроші у бюджет, і легалізувати кожен своє авто і щоб до нас не було ніяких претензій. А на сьогоднішній день влада іде тільки на конфронтацію з нами і  не хоче навіть сідати за стіл переговорів".

Активісти зазначають також, що у парламенті не поспішають розглядати вже зареєстровані проекти законів, якими врегульовуються транзит та тимчасове ввезення автомобілів.

Юрій Деревянко, народний депутат (позафракційний):

"Хто проти – проти олігархат, політики, які сьогодні відстоюють начебто український автопром. Який насправді, нічого не втратить. Бо люди і так не можуть купити цей автомобіль український. І ближчі три-чотири роки точно не куплять, бо нема у них грошей.

Олександр, учасник протесту:

"Ми готові допомогти нашим можновладцям, якщо вони так борються і підтримують наш вітчизняний автопром, ми готові допомогти їм і пересадити на наші вітчизняні машини. Відчути всі принадності наших доріг та якість наших машин".

Активісти вчергове передали свої звернення до високих кабінетів в уряді та парламенті.

Нагадаємо, згідно внесених у е-декларацію даних, Максим Бурбак є власником автопарку з 22 транспортних засобів.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram