Земельна реформа стала яблуком розбрату в уряді
Загрузка плеера...

Земельна реформа, яка наразі зависла у повітрі, стала яблуком розбрату в уряді. За інсайдерською інформацією одного із українських інтернет видань, міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий йде з посади саме через непорозуміння, які виникли у Кабміні при вирішенні земельного питання. Хоча і чиновник, і прем’єр офіційно не підтвердили таку інформацію, мовляв відставка Кутового – це виключно рішення міністра.

Дмитро Боярчук, експерт із аграрних питань:

"Агросектор генерує значну частину нашої виручки. І один з аргументів, який звучить у цьому контексті, що це вимога МВФ – ринок землі, окрім того, що ми також хочемо запровадити ринок землі".

Цього тижня місія МВФ закінчує свою роботу. Як відомо, земельна реформа – одна із умов для подальшої співпраці України та міжнародного кредитора. Проте, у експертному середовищі кажуть, що це питання так і не буде вирішене.

Дмитро Боярчук, експерт із аграрних питань:

"Що буде, якщо відбудеться відтермінування? Нічого не станеться. Ми ще на багато років залишимося країною з величезними аграрними перспективами".

Зважаючи на те, що в уряду досі нема одностайної позиції з цього приводу, а Верховна Рада до канікул працюватиме трохи більше трьох тижнів. За цей час депутатам навряд чи вдасться втиснути це питання у порядок денний. Адже парламент тільки но заслухав звіт Генерального прокурора Юрія Луценка. На черзі голова уряду Володимир Гройсман, який ще не відзвітував про рік роботи своєї команди. Після чого депутати зобов’язані вирішити долю Кабміну. Окрім того, на розгляд Верховної Ради до канікул має потрапити пенсійна реформа. Саме вона може стати розмінною монетою у перемовинах із МВФ.

Григорій Кукуруза, економіст:

"Потрібна поступова, поетапна земельна реформа. Ми не можемо завтра відкрити ринок і допустити на нього абсолютно всіх".

Наразі чинна влада просто загнала земельну реформу у глухий кут.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram