Міносвіти знову ламає систему стипендій
Загрузка плеера...

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила про намір вчергове переглянути порядок нарахування стипендій українським студентам. Формування рейтингу, за яким визначаються ті, хто мають право на виплати, пропонують перенести з рівня спеціальності на рівень факультету.

Пані міністр вважає, що така зміна дозволить більш справедливо складати списки стипендіатів, оскільки групи за спеціалізацією, на її думку, надто малі і нерівні за якістю навчання. Втім, цей самий аргумент можна використати і для доведення недоцільності пропонованих поправок.

Справа у тому, що на одному і тому ж факультеті можуть бути спеціальності з різним навантаженням. Скажімо, вивчати англійську мову об’єктивно легше, аніж японську, китайську чи в’єтнамську. Зараз студенти-лінгвісти конкурують за стипендію лише зі своїми  "одномовцями". А після реформи Гриневич їм доведеться рівнятися на інші групи, де, цілком ймовірно, потрібно менше зусиль для отримання позитивних оцінок. Тобто ті, хто обрав складнішу спеціальність, опиняться у програшному становищі.

Є також підозра, що один-єдиний рейтинг на весь факультет дозволить Міністерству ефективніше просувати у стипендіати "своїх" студентів, або ж взагалі скоротити виплати.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram