Пенсійна реформа від уряду чи майстерна підміна понять?
Загрузка плеера...

Обіцянки уряду не підвищувати пенсійний вік у ході реалізації реформи – ніщо інше як завуальована підміна понять, кажуть фахівці. А як інакше можна назвати намір Кабміну запровадити до 2028 року так званий "гнучкий коридор", який передбачає підвищення страхового стажу? Урядовці заспокоюють, що реформа збереже право виходити на пенсію у віці 60-ти років. Але варто пам’ятати, це буде реально при умові, що у громадянина є 25, а згодом і 35 років страхового стажу. Нагадаємо, це період, за який особа, або хтось замість неї, зокрема, роботодавець, сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду.

Всеволод Степанюк, експерт із соціальних питань:

"Если будет достигнут стаж 35 лет для выхода на пенсию, минимальную, это значит, что женщина сможет родить только одного ребенка. Если родит двух, уже никакой пенсии нет, а когда же она будет стаж зарабатывать. Человек сможет получить только одно образование. Если он будет повышать квалификацию, учиться, уже никакой пенсии уже быть не может".

Якщо ж страховий стаж становитиме більше 25-ти років, але не дотягуватиме до 35-ти, то українці зможуть виходити на пенсію у 63 роки. Ті, хто сплачуватиме страхові внески понад 15 років, проте менше 25-ти, зможуть дочекатися пенсії не раніше, ніж у 65 років. Якщо страховий стаж становитиме менше 15-ти років, людина зможе претендувати лише на отримання соціальної допомоги від держави, розмір якої залежатиме від сукупного доходу родини. Таким чином уряд просто обмежить кількість людей, які виходитимуть на пенсію у 60 років.

Всеволод Степанюк, експерт із соціальних питань:

"То есть эта реформа приведет к миграции трудоспособного населения, и к вымиранию тех, кому уже уезжать поздновато".

Враховуючи середню тривалість життя в Україні, яка, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараз складає приблизно 71 рік, такі зміни від Кабміну, кажуть фахівці, призведуть до того, що чимало громадян просто не дочекаються гідної старості.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram