Тарифна політика України не узгоджена з соціальним станом суспільства, - expert view
Загрузка плеера...

Телеканал NewsNetwork у своїй постійній рубриці "Expert view" цікавиться думкою компетентних людей щодо перспектив України, а також їхньою оцінкою подіям, які відбуваються у політичній, економічній та соціальній сферах України.

22 травня в рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – український політик Степан Гавриш, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork дав експертну оцінку тарифній політиці в Україні. На думку експерта, український уряд прийняв неправильну стратегію розвитку економічного стану в Україні, перетворивши економіку у фіскально-адміністративну систему, де все відбувається на ручному керуванні.

Степан Гавриш, український політик:

"Підвищення тарифів має об’єктивну природу, оскільки Україна внаслідок помилок політичної системи влади та відсутності у неї волі до національних інтересів, втратила найбільш коштовний енергетичний регіон-Донбас. В цьому регіоні знаходилась майже вся вугільна промисловість, на яку зорієнтована робота теплових електростанцій, а також металургійні комплекси, які споживали вугілля. За три роки протистояння на Донбасі та після анексії Криму ця втрата не привела український уряд та Президента до проведення реформ у цій сфері. Ми не змогли запропонувати альтернативну систему ні енергетиці та ні в модернізації. І тільки зараз під тиском обставин, які склалися коли було проведено блокаду Донбасу та припинення постачання вугілля з Росії, Україна прийняла закон про електроенергетику та починає активно думати про модернізацію. Україна володіє достатньо великими ресурсами газу, але їх недостатньо для підтримки самої генерації. Ми маємо 15 ядерних блоків, але, більшість із них вимагає серйозної реконструкції та поновлення ресурсу. Це може зробити тільки Росія, оскільки це російські блоки РБМК, які вимагають надзвичайно великих вкладень та стратегічного рішення, що ми зупиняємось саме на російських технологіях. Ми не можемо будувати нові атомні станції шляхом західних технологій, оскільки це надзвичайно вартісні позиції і отримати кредит та гарантії під майбутні розрахунки, у зв’язку з нестабільністю у Києві, неможливо. В цих умовах підвищення тарифів є неминучим, але з іншого боку, ця тарифна політика не узгоджена з соціальним станом суспільства. З моєї точки зору, український уряд прийняв неправильну стратегію розвитку економічного стану в Україні, перетворивши економіку у фіскально-адміністративну систему, де все відбувається на ручному керуванні".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram