В Ірані обирають президента
Загрузка плеера...

У п'ятницю, 19 травня, в Ірані розпочалися вибори президента країни. У боротьбу за крісло вступили чотири кандидати, однак фаворитами вважаються тільки два – нинішній глава держави Хасан Роухані і колишній віце-президент Мустафа Хашемі Таба.

Експерти зазначають, що, обираючи між цими двома кандидатами, фактично іранці обиратимуть між подальшою політичною відкритістю їхньої країни і поверненням до курсу на конфронтацію із Заходом.

Загалом у країні відкрилося понад 63 тисячі дільниць. Для перемоги кандидату необхідно набрати більше 50% голосів. Якщо це не вдасться зробити жодному з претендентів, то 26 травня буде проведено другий тур.

Після відкриття дільниць для голосування на них спостерігалися черги виборців. Влада країни очікує явку на рівні 70%. Право голосу в Ірані мають близько 56 мільйонів виборців.

Президента в Ірані обирають на чотири роки. Ця посада є другою за значущістю, першорядна роль у державі належить духовному лідеру, яким із 1989 року є Алі Хаменеї. Він приймає всі значущі рішення і є головнокомандувачем армії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram