Чорна вирубка продовжує знищувати українські ліси

Загрузка плеера...

В Україні вирубка лісу досягла нечуваних масштабів. Екологи продемонстрували свіжі зруби у заповідних зонах Київщини та Карпат.

Володимир Борейко, еколог:

"Наши исследования показывают, что практически каждый второй заказник Киевской области превращен или в лесопилку, или в мусорки, или в царские охоты".

За даними Державної служби статистики, в Україні протягом минулого року лише офіційно зафіксовано більше, ніж 7 тис. випадків незаконної вирубки. Це завдало державі збитків на суму понад 200 млн грн. І все це, кажуть експерти, справа рук самих же лісників, завдання яких запобігти подібному кощунству та зберегти природні екосистеми.

Володимир Борейко, еколог:

"Я подчеркиваю, это не браконьеры. Это рубят лесники согласно действующему законодательству. Рубки главного пользования разрешены до сих пор. Лесовосстановительные рубки, хотя какое это лесовосстановление, если рубят лес полностью, это разрешено. А санитарные были разрешены до октября прошлого года. И, как мы видим, продолжаются".

Зараз в Україні темпи вирубки лісів вже перевищили темпи його відновлення. З метою наживи у рейдерських бригад піднімається рука навіть на заказники, заповідники та Національні парки, які перебувають під охороною держави та міжнародних організацій, зокрема, ЮНЕСКО.

Про те, що вирубки є несанкціонованими, свідчить дослідження Організації Об’єднаних Націй. Адже, за статистикою продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, за показниками експорту лісу Україна програє навіть крихітним країнам Балтії та Чехії, чиї природні багатства в рази менші, ніж наші. Це при тому, що, за словами експертів, щороку наша держава втрачає понад 300 тис. гектарів цінних насаджень. І за таке свавілля, яке довело Україну практично до природної катастрофи, досі ніхто не покараний.

Зараз екологи закликають місцеві ради запровадити мораторій на вирубку лісу в природних заказниках, щоб зберегти бодай те, що залишилося.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?