Все, що треба знати. Вовк

Загрузка плеера...

Вірити чи не вірити словам чиновників – ваша справа. Але часто на словах ми чуємо одні обіцянки, а на ділі не отримуємо нічого.

Телеканал NewsNetwork у своїй рубриці "Все, що треба знати" допоможе зрозуміти, де пустопорожні обіцянки, красива передвиборча агітація, а де – реальні справи чиновників.

Сьогодні ми розповімо все, що треба знати про голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка.

* Нікому невідомий Дмитро Вовк став керівником Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) всупереч всім законам і конкурсам на держслужбу. Він не мав ні профільної освіти, ні мінімального досвіду в сфері енергетики. На момент призначення йому виповнилося 24 роки. До цього за плечима юнака була робота в Москві на посаді національного менеджера в кондитерській корпорації Roshen.

Незадовго до приходу в Roshen Вовк працював помічником віце-президента з корпоративних фінансів компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU). Це компанія, яку створила свого часу нинішня глава НБУ Валерія Гонтарева. У цій же компанії працював екс-міністр енергетики і колишній глава НКРЕ Володимир Демчишин.

* Дмитро Вовк повідомляв, що ціна вугілля була знижена з 1490 грн до 1393 грн завдяки використанню "роттердамської" формули.

Однак насправді здешевлення вугілля на 6,5% не тільки не призвело до зниження ціни виробленої з цього вугілля електроенергії, а навпаки – сприяло його подорожчанню.

Збіг чи ні, але саме під час прийняття формули "Роттердам +" Вовк зареєстрував на себе Mercedes-Benz GL550 2010 року випуску вартістю 40 тис. дол. Продавцем автомобіля виступила Лілія Сильченко – цивільна дружина Вовка.

* У лютому 2016 року Сильченко також придбала будинок у селі Іванковичі під Києвом. Площа будинку майже 800 кв. м, до нього прилягає ділянка землі площею 0,5 га. Лілія Сильченко не володіє і ніколи не володіла жодним бізнесом. Її батьки теж не є підприємцями.

Дмитро Вовк, якого журналісти пізно ввечері зустріли під будинком Сильченко, відмовився говорити про можливі джерела доходів, які дозволили його подрузі придбати настільки недешеву нерухомість.

За традицією, джерело грошей, за які придбано будинок, пояснити вкрай проблематично.

* Крім явної авантюрності, призначення Дмитра Вовка порушило закон, згідно з яким в. о. голови комісії міг стати тільки діючий член (повинен обиратися на основі публічного конкурсу, яким він, звичайно, не був).

За останні три роки доходи керівника НКРЕКП істотно знизилися. За 2013 рік він задекларував понад 1 млн грн. У 2014 році, після роботи в московському філії компанії Roshen, – майже 640 тис. грн і 2 млн в російських рублях.

Цікаво, що при ринковій ціні квартир з "радянським ремонтом" в 1200 дол. за 1 кв. м. Вовк спромігся купити квартиру майже вдвічі дешевше.

* Вовка призначили в той час, коли Київ вів переговори з МВФ про черговий транш. А однією з головних умов отримання нових кредитів було підвищення тарифів на електроенергію, тепло і комунальні послуги.

У 2015 році керівник Національної комісії задекларував 390 тис. долю і 60 тис. євро готівкою. Згідно з його декларацією в Єдиному державному реєстрі, Дмитро Вовк володіє двома земельними ділянками загальною площею 34 тис. 222 кв. м. Також Вовк володіє будинком в Київській області площею 243,20 кв. м. і двома квартирами в Києві (80,40 кв. м і 41,30 кв. м). Цікаво, як це придбання буде кореспондуватися з його доходами?..

Крім того, за 2015 рік глава НКРЕКП вказав у декларації годинники швейцарських марок IWC і Ulysse Nardin, але без їх вартості.

* Після введення НКРЕКП так званої "роттердамської формули" ціноутворення вугілля (обчислюють з вартості вугілля в порту Роттердама, до якої додається вартість транспортування вугілля з Голландії в Україну) вартість електроенергії збільшується щомісяця. Колишній член НКРЕКП Андрій Герус вважає, що це принесло енергетикам 707,8 млн грн переплати тільки за один місяць.

Як не дивно, за рік роботи в Нацкомісії Вовк майже нічого не заробив. Дмитро Вовк їздить на InfinitiM35 (2006 року випуску). У наступній декларації йому доведеться пояснити, за які кошти він пересів на Mercedes GL. Зробити це, зізнаємося, буде складно. Сума сукупного доходу 2015 року – всього лише 68,997 тис. грн і 90 копійок. На банківських рахунках за минулий рік сім'я зібрала трохи більше 1 млн грн. На рахунках у чиновника, згідно з декларацією, коштів немає.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?