"В Україні трудове законодавство порушується, як і інші закони", - expert view

Загрузка плеера...

Телеканал NewsNetwork у своїй постійній рубриці "Expert view" цікавиться думкою компетентних людей щодо перспектив України, а також їхньою оцінкою подіям, які відбуваються у політичній, економічній та соціальній сферах України.

29 березня в рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лідія Ткаченко, яка під час прес-конференції прокоментувала зміни, які планують запровадити у трудовому законодавстві.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ:

"На жаль, як показує практика, в нашій країні трудове законодавство порушується так само, як і інші закони. У нас у державі не працюють закони. Вони не працюють, тому що їх не виконують. Їх порушують як громадяни, так і державні службовці, так і приватний сектор, роботодавці, бізнесмени, практично представники всіх верств населення. Законодавство ігнорують і не виконують. В проекті кодексу нема суттєвих погіршень. Питання у тому, що він не забезпечує кращого виконання трудових прав, що буде більше порядку, що стане менше неформальних трудових відносин чи менше стане зарплат у конвертах. Це буде залежати суто від практики, поведінки суспільства. Наша законотворча практика ставить під великий сумнів те, що буде реальне покращення ситуації у трудовій сфері, пов’язане із прийняттям цього нового кодексу".

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?