Лещенко привів до Верховної Ради Чебурашку

Загрузка плеера...

Ганна Гопко, народний депутат України (позафракційний):

"Ви бачите акцію, яка може доведена трохи до абсурду"

Народні депутати Ганна Гопко та Сергій Лещенко привели у Верховну Раду Чебурашку мітингувати проти кандидатури британця  Найджела Брауна на посаду аудитора антикорупційного органу. Парламентарі вважають, що цей кандидат є заангажованим.

Сергій Лещенко, народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка"):

"Ми вважаємо, що у такий спосіб привертаючи увагу до цієї акції і навіть заводячи костюмованих людей в парламент, ми маємо послати прямий сигнал і суспільству і владі й іноземним дипломатам, що ми мовчати не будемо. Ми будемо зупиняти цей сценарій всіма доступними методами. Якщо треба – будемо закликати людей на вулицю, щоб НАБУ продовжувало діяти, як незалежний антикорупційний орган".

Призначення особи, яка проводитиме аудит Національного антикорупційного бюро, вочевидь, для влади є питанням номер один у воюючій країні із вмираючою економікою. Минулого тижня коаліція влаштувала ледь не переворот у комітеті з питань запобігання і протидії корупції, який пропонував на цю посаду іншого кандидата – американця Роберта Сторча.

Ірина Луценко, народний депутат України (заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка"):

"Ми всі прекрасно пам’ятаємо, що відбувалося на минулому тижні в антикорупційному комітеті. Там де виносилася кандидатура лише одного члена на посаду аудитора НАБУ. Востаннє такі безальтернативні вибори відбувалися ще за радянського союзу. Якщо кандидатура представлена Єгором Соболєвим і його колегами підтримує таке антидемократичне просування себе на посаду, то в чому його демократичність і сила. Я закликаю зробити так, щоб на голосування в залі було винесено як мінімум дві кандидатури".   

Як одну із причин, чому коаліція хоче пропхати на посаду аудитора саме цього кандидата , Сергій Лещенко на брифінгу з Чебурашкою назвав те, що у НАБУ лежить щонайменше 50 справ на оточення Президента та екс-прем’єра.

Єгор Соболєв, народний депутат України (голова комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції):

"Те, що пропихає "Народний фронт" і "БПП" ніякого відношення до аудиту немає. Їх цікавить звільнення Артема Ситника. Бо тільки написавши негативний висновок залежних аудиторів, можна звільнити директора антикорупційного бюро".

"БПП" пропонує вирішувати це питання вже у вівторок. Дискусія між головами парламентських фракцій та комітетів відбулася така гаряча, що деякі депутати навіть заплуталися – у який з новостворених антикорупційних органів призначатимуть аудитора.

Юлія Тимошенко, народний депутат України (голова фракції "Батьківщина"):

"Що стосується Брауна, це людина яку буквально з кишені витяг президент України. І хоче тепер, щоб за Національною агенцією по боротьбі з корупцією спостерігала його кишенькова людина. Це допустити неможна. Фракція батьківщина голосувала і буде голосувати за Роберта Сторча. Дякую до побачення.

-Юлєчка, не хочете послухати так само уважно, як я вас слухав?

- Я послухаю, я буду…

- У нас же спільні інтереси мають бути?! Ні, не хоче!".

Ляшко, поки чекав на свою чергу висловитися, терпляче слухав виступ Тимошенко, який тривав близько 15-ти хвилин.

Олег Ляшко, народний депутат України (голова фракції "Радикальна партія"):

"От ви питали Юлю дорогу мою – за кого ви голосуєте, за Брауна чи за Сторча. Каже – за Сторча. Вони можуть і за чортів проголосувати. А ми голосуємо за українців. Ми вважаємо, що це приниження української нації. Коли нам привозять чортів, Сторчів, Браунів і даунів. Господи, мене прости знову. Я знаю 21 березня день людей із синдромом Дауна. Ми обов’язково візьмемо участь у цих акціях і підтримаємо цих людей. Сонячних дітей і сонячних людей. Але ті хто при владі грабує українців – вони несповна розуму. Серед 45 мільйонів українців можна трьох аудиторів обрати?".

Багато депутатів вважають, що саме намагання провладних фракцій проштовхнути Брауна у аудитори НАБУ стало причиною затримки із траншем МВФ для України. За такими розмовами до вирішення конкретних нагальних питань у державі, ясна річ, справа не дійшла.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?