Дострокові вибори: гальмо чи все ж рушій змін в Україні?

Загрузка плеера...

На засіданні Ради регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко заявив, що дочасні парламентські вибори – це політичний ризик. За словами гаранта, такий крок поставить під загрозу економічне зростання та реформи в країні. Глава держави зауважив, що "не бачить перспектив, щоб внаслідок позачергового голосування був би обраний парламент із більшим реформаторським потенціалом, ніж той, що працює зараз". Цікаво, де ж Президент України побачив згадані ним зростання, реформи та дієздатну Верховну Раду?

Віктор Небоженко, політолог:

"У нас полное слияние власти, мафии, чиновников и бизнеса. Это очень плохо. Нет разделения властей. Надо идти в Администрацию Президента, и там искать разделения властей".

Політологи неодноразово наголошували, що зараз уся влада в країні зосереджена в одних руках. Через це українська політика стала стихійною, спонтанною та хаотичною. Як наслідок, важливі для країни рішення приймаються не тими, кого делегували для цього в парламент та інші державні інституції, а під тиском вулиці. І саме тут експерти вбачають ризик.

Вадим Карасьов, політолог:

"Все время принимать решения под давлением улицы, это значить сдаться улице. Во-вторых, улица не всегда права с точки зрения стратегических интересов. Потому что активисты не на то учились, и мандата у них нет, который есть у Президента, правительства, депутатов".

Проте народні обранці перетворили державний інститут влади – на фіктивне місце збору політиків. Відтак, криза, яка охопила Україну, тільки поглиблюється у всіх сферах і набирає всеохоплюючий характер.

Вадим Карасьов, політолог:

"Политический класс, элита не выполняют свои функции. Сколько мы можем ждать? Можно говорить сколько угодно, а выборов не будет, это не в интересах страны. Так что, обвал? Ждать обвала этой политической надстройки. Или все же через управленческие и политические решения выходить из кризиса, чтобы в стране работали институты, и принимали политические решения".

Тож найближчим часом політологи бачать декілька варіантів розвитку подій: подальший безлад, посилення позицій Банкової або ж дострокові вибори до Верховної Ради.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?