Українська економіка демонструє падіння по всіх показниках
Загрузка плеера...

Менше ніж за тиждень, 20 березня, Рада директорів МВФ збереться на засідання, щоб вирішити питання щодо надання Україні чергового траншу в розмірі 1 мільярда доларів.

Чинна влада любить нагадувати про важливість співпраці з Міжнародним валютним фондом. За словами заступника голови Нацбанку Олега Чупрія, без фінансової допомоги ключового міжнародного кредитора наша держава не зможе виконати кредитні зобов’язання та забезпечити стабільність національної грошової одиниці. У такому разі може настати дефолт. Хоча фахівці кажуть, що зараз українська економіка майже досягла дна.

Максим Гольдарб, юрист:

"Индекс промышленного производства со 105% упал до 80% за три года. Машиностроение – минус 57%. Химическая промышленность – 45%. Металлургия – 25%. 86 банковских учреждений покинули этот мир. Соотношение государственного долга к ВВП – 130%".

Як правило, фінансові запозичення під певний відсоток беруться для розвитку країни. Ці кошти запускають в економіку, щоб заробити. Відповідно, частина прибутку іде на виплату тіла кредиту та відсотків, решта знову спрямовується в економічний сектор. Так працює практично увесь світ. Але не Україна. У нас грошові позики беруть для того, щоб виплачувати накопичені борги. Натомість держава та населення жодних покращень не відчувають.

Максим Гольдарб, юрист:

"Кумулятивное падение реального ВВП на 15%, падение номинального ВВП на половину, кумулятивная инфляция в 114%, кумулятивная девальвация в 325%, падение экспорта на 87%, валовый внешний долг 131% на сегодня к валовому продукту. Конкретные виновные: Яценюк, Кубив, Яресько, Гонтарева, Гройсман, Абромавичус, чуть-чуть Данилюк. Каждый из них отвечал за эти цифры".

За рівнем інфляції Україна займає третє місце в світі. А за версією видання Bloomberg наша держава на 7-ій сходинці серед найбільш бідних країн планети. Як зауважив юрист і громадський діяч Максим Гольдарб, за останні роки рівень доходів українського населення в середньому впав у два рази.

Максим Гольдарб, юрист:

"Падение доходов населения – это вся та рать, которая называлась выше. Но самое главное, к этим цифрам причастен каждый из тех депутатов, которые голосовали в парламенте за законы, которые привели к этим показателям, за ненормальные изменения в Налоговом кодексе, за два необоснованных бюджета, за то, что происходило в банковском секторе".

Зрештою, чинна влада своїми діями просто змушує населення виживати. Як підрахували аналітики, економічна політика держави привела до того, що зараз кожен українець заборгував кредиторам майже 8 тисяч гривень. Це при тому, що в умовах зростання безробіття левову частку доходів населення з’їдають комунальні платежі та продукти харчування. Тож наступний мільярд доларів від МВФ, якого в Україні ніяк не дочекаються, навряд чи щось суттєво змінить.

Загрузка...
Loading...