За три роки тариф на електрику виріс на 366%
Загрузка плеера...

На початку весни в Україні знову подорожчала електрика. Загалом, за останні три роки, тариф для категорії, яка споживає до 100 кВт виріс на 221%, від 100 до 600 – на 366%. Найменше, на 75%, електрика подорожчала для категорії, яка споживає більше 600 кВт.  

Тарас Галайда, аналітик:

"Наибольшее подорожание пришлось именно на ту категорию, которая является среднестатистическим потребителем. То есть – до 100 киловатт у нас потребляют, по всей видимости, одинокие пенсионеры, которые практически не пользуются электроэнергией. А от 100 до 600 кВт у нас как раз потребляет основная масса населения. Свыше 600 - это уже огромные дома, огромные квартиры, которые являются энергозатратными".

Через те, що чергове подорожчання вдаряє по кишені левової частини споживачів, більшість з яких не отримує ані субсидії ані  збільшення власних доходів. За таких умов експерти прогнозують колосальний приріст боргу за електроенергію.

Дмитро Марунич, експерт з питань енергетики:

"На конец прошлого года долгов за коммунальные услуги было порядка 24,6 млрд. Уже 29 млрд! А прошло всего лишь полтора месяца. Вот такими темпами растет долг. До бесконечности это не может происходить. Потому что потом, когда люди перестанут платить, им начнут отрезать. А там, где нельзя отрезать – будут отключать".

Постанову про поступове п’ятиетапне збільшення тарифу на електроенергію Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила іще на початку 2015-го року.

Геннадій Рябцев, експерт з питань енергетики:

"Чомусь, якщо проаналізувати всі рішення, які приймаються цим регулятором – зокрема, те ж саме "Роттердам+" і до цього ще було рішення. Вони приймаються виключно в інтересах однієї сторони ринку. Тобто, в інтересах тих енергетичних монополістів, які надають послуги українським споживачам. І у цьому футбольному матчі держава щоразу закликає споживачів: "Грайте по правилах! Сплачуйте все в повному обсязі! Сплачуйте вчасно! ". Але сама, насправді, не дотримуються правил, грає руками і всіх штовхає і цей футбольний матч ніяк не закінчиться".

А оскільки у лютому Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє переглядати ціну на газ для населення двічі на рік – у квітні і жовтні, то новий цикл зростання тарифів на комуналку експерти прогнозують вже незабаром. 

Загрузка...
Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?