Все, що треба знати. Шабунін

Загрузка плеера...

Вірити чи не вірити словам чиновників – ваша справа. Але часто на словах ми чуємо одні обіцянки, а на ділі не отримуємо нічого.

Телеканал NewsNetwork у своїй новій рубриці "Все, що треба знати" допоможе зрозуміти, де пустопорожні обіцянки, красива передвиборча агітація, а де – реальні справи чиновників.

Сьогодні ми розповімо все, що треба знати про керівника "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна.

* Чим же запам’ятався українцям такий важливий орган з контролюючими функціями аж цілого Антикорупційного Бюро.

Все почалося минулого року з дуже гучного скандалу, коли цілий ряд антикорупційних громадських організацій не пройшли відбір до складу Ради громадського контролю, і заблокували її роботу.

За рік існування Рада громконтролю прийняла всім своїм складом участь у конкурсних комісіях з відбору кадрів для НАБУ. Через їх руки пройшли тисячі претендентів на посади – від детективів і аж до керівників підрозділів.

* Віталій Шабунін, який очолював Раду весь рік, встиг засвітитися у цілій низці корупційних скандалів. То кошти, виділені через нього американцями на реформу прокуратури до останньої не дійшли, то ціна безкоштовно розроблених питань для атестації прокурорів склала 470 тис. дол. Але то не має жодного відношення до реальної роботи Ради громадського контролю НАБУ, як, до речі, і Шабунін – до боротьби з корупцією.

* Керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін приховав зі своєї податкової декларації за 2014 рік земельну ділянку дружини. Про це в Facebook повідомляє журналіст Володимир Бойко. Згідно з документом, антикорупціонер заробив за рік 412 тис. грн, а його дружина – жодної копійки. Крім того, у неї не виявилося у власності ніякого майна.

* Однак у реальності ситуація абсолютна інша. У листопаді 2014 року, згідно з випискою з Держреєстру прав на нерухоме майно, Олена Шабуніна стала власником земельної ділянки в передмісті Києва площею майже 6 соток. Скромний будинок Шабуніна розташований в Бориспільському районі під Києвом. Згідно з даними порталів нерухомості, середня вартість 1 сотки – близько 2 тис. дол. Відповідно напрошується висновок, що сім'я Шабуніних жила весь 2014 рік буквально впроголодь, щоб купити землю.

* Закон у нашій країні почав діяти. Потроху-помалу але набираючи потужності і визнання в суспільстві. Невідворотність покарань наздоганяє у найвіддаленіших куточках світу у найнепередбачуваніший момент. Дике верещання на тему корупції і заробляння на тому відходить в історію, віддаючи місце реальним крокам і результатам.

Тільки от особи, які виконували функцію держави відбираючи детективів у державну інституцію, намагаються розчинитися в повітрі. Чи вдасться їм це зробити – побачимо вже дуже скоро.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?