Все, що треба знати. Семерак

Загрузка плеера...

Вірити чи не вірити словам чиновників – ваша справа. Але часто на словах ми чуємо одні обіцянки, а на ділі не отримуємо нічого.

Телеканал NewsNetwork у своїй новій рубриці "Все, що треба знати" допоможе зрозуміти, де пустопорожні обіцянки, красива передвиборча агітація, а де – реальні справи чиновників.

Сьогодні ми розповімо все, що треба знати про міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

* До осені 2016 року Остап Семерак був самим непомітним міністром уряду Гройсмана. Семерака "підставила" електронна декларація. Голова Мінекології отримав у 2015 році 1 млн 766 тис. грн за "відчуження нерухомості". Окрім квартири в 52 кв. м, Семерак задекларував ще й хороми в елітній висотці площею 354,7 кв. м, автомобільний парк з "Jaguar S-type", "Volkswagen Touareg", куплений за 993 тисячі гривень та жінчину "Toyota Camry" 2011 року. Пан міністр має 190 тис. грн и 160,5 тисяч доларів.

* Яким же чином Остап Семерак накопичив ці багатства? Міністерство екології та природних ресурсів, на перший погляд, не таке вже й хлібне місце. Але тільки на перший! Новий голова відомства швидко освоїв декілька напрямків діяльності, перша з яких – утилізація хімічних речовин, – що викликало громадське збурення та обвинувачення Семерака в корупції.

* Здавалося б, що тут можна вкрасти – бочку старих пестицидів? Ні, можна не вкрасти, а "освоїти" і не пестицидів, а бюджетних коштів, які виділяються на їхню утилізацію!

* Але не пестицидами єдиними живе міністр Семерак. Виявляється, видача ліцензій на переробку та утилізацію побутових відходів – це також прибутковий бізнес! Особливо, коли ліцензії видаються фірмам, існуючим тільки на папері, – як це сталося в Одеській області.

* Ще одним напрямком екологічного бізнесу Остапа Семерака стало лобіювання відміни мораторію на вирубку та експорт ліса-кругляка. При цьому ще влітку 2016-го Семерак виступав за введення жорстких заходів проти стихійної вирубки дерев "на дрова" селянами, а вже в листопаді підтримав промисловий вивіз деревини в Європу.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?