Поспішно прийнятий бюджет став помилкою уряду

Загрузка плеера...

У документі державного бюджету на 2017-й рік уряд, на думку експертів, презентував далекі від реальності макропоказники та роздуту економіку країни.

Андрій Новак, економічний експерт:

"Вона буде надуватися збільшенням державного боргу, додатковою емісією гривні, що вже відбувається. Ця дута економіка – той шлях, яким ми йшли до економічної кризи 2008 року. Чому я так говорю? Я звертаю увагу на дані Державного казначейства за підсумками 2016-го року, по яких до державного бюджету надійшло доходів 616 млрд грн. У той же час у 2017-му році бюджетом передбачаються витрати майже 800 млрд грн. Тобто між реальними доходами за 2016-й і запланованими витратами на 2017-й рік розрив 180 млрд. Саме таким буде реальний дефіцит державного бюджету, а не 77 млрд грн, як це заплановано у самому бюджеті".

Таку величезну фінансову дірку треба буде якось залатати. І відбуватиметься це, за словами Андрія Новака, у кращих традиціях української влади: за рахунок збільшення державного боргу та емісії національної грошової одиниці. Відтак головний кошторис країни, який влада поспішно ухвалила наприкінці минулого року, принесе Кабміну чимало мороки.

Андрій Новак, економічний експерт:

"Це бумерангом повернеться уряду у 2017-му році. Йому прийдеться, якщо не щомісячно, то щоквартально переглядати, вносити серйозні зміни до державного бюджету".

Додасть клопоту уряду і "ПриватБанк", який наприкінці 2016-го перейшов у державну власність.

Олександр Савченко, екс-голова НБУ:

"Такий крок привів до того, що інфляційний і девальваційний очікування зросли. Це дасть плюс 2% до очікуваної інфляції. Тобто прогнозували 8%, а отримаємо уже мінімум 10%. І плюс 4%-5% до девальвації. Тобто хотіли 27%, а буде мінімум 29%, а на кінець року 30% реальна цифра".

Це, наголошують експерти, за умов, що влада не допустить нових помилок в економічній і монетарній політиці держави.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?