У 2017-му у кожного українця буде свій рівень життя, - expert view

Загрузка плеера...

Телеканал NewsNetwork у своїй постійній рубриці "Expert view" цікавиться думкою компетентних людей щодо перспектив України, а також їхньою оцінкою подіям, які відбуваються у політичній, економічній та соціальній сферах України.

11 січня в рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – голова Комітету економістів України Андрій Новак, який під час прес-конференції прокоментував обіцяне урядом підвищення зарплат і спрогнозував, яким же буде рівень життя українців у 2017-му році. За словами експерта, покращення рівня життя населення буде лише для тих громадян, які залишаться на роботі. Як зауважив Андрій Новак, підвищення "мінімалки" на 100% і анонсоване збільшення зарплат бюджетникам спровокує масове скорочення кадрів у державі. Тож на думку економіста, при незначному рості економіки у 2% безробітним не так легко буде знайти собі іншу роботу.

Андрій Новак, економічний експерт:

"Якщо уряд заклав і буде виконувати, а у нього іншого виходу немає, заплановане збільшення мінімальної зарплати у два рази, анонсоване збільшення зарплати лікарям, вчителям, кому на 20%, кому на 30%, а кому навіть на 50%, то це говорить про покращення рівня життя, але за однієї умови: лише для тих, хто залишиться на роботі. Ми повинні розуміти, що великою мірою ці підвищення соціальних стандартів будуть реалізовувати через масштабне скорочення працівників, звільнення, закриття або зменшення закладів медицини, освіти, культури, науки і спорту. Що відбувалося у 2016-му році. І, очевидно, ще активніше буде відбуватися у 2017-му році. Тому для тих, хто залишиться на роботі, їхні зарплати номінально зростуть. А от ті, хто залишиться без роботи, будуть у скрутному становищі, тому що при незначному рості економіки у 2% не так легко буде знайти собі іншу роботу. Тому рівень життя у кожного українця буде свій. Хоча в цілому можна очікувати, що 2017-й рік буде трішки кращим за попередній в цілому по економічній системі".

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?