На Україну чекає економічна турбулентність

Загрузка плеера...

Українцям радять готуватися до ще одного непростого року, принаймні, з економічної точки зору. Експерти вважають, показники інфляції (8,1%) та курсу гривні (27,2 грн/дол), що закладені Урядом у бюджеті на 2017 рік, нереальними.

Олег Устенко, економіст:

"В базовом сценарии, я считаю, что при потребности в 5 млрд. долл. и при временной заморозке сотрудничества с МВФ Украина должна будет объективно идти на девальвацию гривни. Но эта девальвация не будет катастрофической".

На думку більшості аналітиків, економічна ситуація у країні зараз залежатиме виключно від дій Уряду і Нацбанку. Як показала практика попередніх років прогнози Кабміну щодо макроекономічних показників країни практично ніколи не співпадають з реальною ситуацією в державі. Цей рік навряд стане винятком. А отже і показник інфляції, і курс гривні виглядатимуть інакше.

Ерік Найман, економіст:

"Инфляция по итогам года в 2017 году на уровне 11%. По итогам года, или на конец следующего года наши ожидания рыночного курса - 29.30 грн/долл. При этом будет увеличиваться разница между официальным курсом и рыночным курсом. Сейчас это порядка 1,5 гривень на долларе. Думаю, что по итогам следующего года разница будет 2-2,5 гривень за доллар".

Олег Устенко, економіст:

"При базовом плохом сценарии курс может доходить до отметки 30 грн/долл. в следующем году, но при уменьшении объема золотовалютных резервов".

Темпи інфляції залежать від стабільності гривні. Тож, якщо гривня дешевшатиме, то показник інфляції буде більшим.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?