Під ранок депутати ухвалили бюджет, який не бачили в очі

Загрузка плеера...

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Бюджет на 2017-й рік прийнятий, колеги"

Майже о п’ятій ранку 21 грудня Верховна Рада України затвердила Державний бюджет України на 2017 рік. "За" – 274 народних депутати. Фракції коаліції "БПП" та "Народний фронт", яких підтримала голосами і "РПЛ", не ухвалили б головний фінансовий документ країни без групи "Відродження" та "Воля народу", декількох депутатів від "Самопомочі" та позафракційних.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Этот бюджет не дает возможности развиваться ни в чем. Этот бюджет не вкладывает ничего в ракетостроение, в науку. Он все вкладывает в полицейские машины по разгону демонстрантов! Это правительство "мюнхгаузенов". Они рассказывают – завтра будем жить, послезавтра. Их уже взяли в Европу, уже подняли зарплату. Совести нет просто!".

Серед пріоритетів міністр фінансів Олександр Данилюк як першочергові визначив підвищення обороноздатності і соціальних стандартів. Щодо соціалки, то розпіарене урядом підвищення насправді виглядає так: у 2017 році запланували поетапне підвищення прожиткового мінімуму з 1544 грн до 1700 грн та мінімальної пенсії – з 1247 грн до 1373 грн. Учителі та лікарі отримають аж на 20% більше (нагадаємо, самі собі нардепи намагалися підвищити зарплатню удвічі). За словами Данилюка, у доопрацьованому проекті передбачено підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн та встановлення мінімального посадового окладу працівників 1-3 розряду у 1600 грн.

Андрій Новак, економіст:

"Звичайно, що піднімати соціальні стандарти треба. Але, по-перше, їх неможна піднімати так різко у 2 рази! В грудні, уявіть собі, кожне підприємство має виплачувати працівникам, які на мінімальній зарплаті 1600 грн, а вже наступного місяця, у січні, ті ж самі установи, з тими ж самими доходами, які вони мають (а вони ж не зростуть у 2 рази!), їм треба піднімати зарплату працівникам у 2 рази і виплачувати вже 3200 грн. Важко собі уявити бухгалтерію будь-якої організації, яка зможе це витримати".

Засідання, присвячене бюджетному процесу, розпочалося вранці 20 грудня і тривало майже добу. На момент голосування, остаточну редакцію проекту Державного бюджету на 2017 рік оприлюднено не було.

Юрій Левченко, народний депутат (позафракційний):

"Ну, а як – для того ж все так і робиться, що є корупційні оборудки. Непрофесіоналізм, нефаховість, корупційні оборудки – це все звичайні речі у цьому парламенті, на жаль".

Окрім того, вночі депутати знайшли час, аби внести зміни до календарного плану та скасувати засідання, заплановані з 10 по 13 січня. Через "бюджетну ніч" перевтомлені парламентарі не збиралися на чергове засідання 21 грудня – під приводом "роботи в комітетах".

Нагадаємо, ухвалення Держбюджету-2017 було однією з умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом та отримання траншу у січні 2017 року.

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?