В Україні пенсіонери перетворилися на заручників політичної кон’юнктури, а не економічної ситуації, – expert view

Загрузка плеера...

Телеканал NewsNetwork у своїй постійній рубриці "Expert view" цікавиться думкою компетентних людей щодо перспектив України, а також їхньою оцінкою подіям, які відбуваються у політичній, економічній та соціальній сферах України.

І сьогодні в нашій рубриці – провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лідія Ткаченко, яка під час прес-конференції прокоментувала проблему виплати пенсій. На думку експерта, у нашій країні переважна більшість пенсіонерів мають дуже застарілу зарплатну базу.

Також Лідія Ткаченко наголосила, що в Україні спостерігається тенденція, коли ця категорія населення перетворилися на заручників політичної кон’юнктури, а не економічної ситуації.

Лідія Ткаченко, експерт Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"У нас переважна більшість пенсіонерів мають зарплатну базу дуже застарілу. У них пенсії нараховані, виходячи із показника 2007 року. Це приблизно 1100 гривень. І, звичайно, що у них страхові пенсії, те, що виходить у результаті формули, значно нижчі, ніж прожитковий мінімум. Це не тому, що у них низький стаж – це не їх біда. Просто у нас страховий розмір пенсії визначається, застосовується тільки тоді, коли людина виходить на пенсію. А потім тільки періодичні, позачергові рішення уряду. Загалом у нас спостерігається така тенденція, що при тому, що криза –не криза, зростання – не зростання, але пенсіонери більше отримують зисків у рік виборів. У нас пенсіонери перетворилися на заручників політичної кон’юнктури, а ніж економічної ситуації".

Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?