Бєсєдін врятував збірну від провалу

Холодний душ від Мальти спрацював. У неділю збірна України з футболу здобула надважливу перемогу над Фінляндією та значно поліпшила свої шанси на вихід у фінальну частину чемпіонату світу. Незважаючи на позитивний результат, питань до якості гри "жовто-синіх" залишається вдосталь.

Перший тайм матчу у Тампере відверто розчарував численних вболівальників, які, скориставшись безвізом, приїхали підтримати головну команду. Зі стартових секунд українці несподівано сіли в оборону, хоча перед поєдинком усі гравці говорили про необхідність йти вперед. Підопічним Андрія Шевченка не вдавалося якісно контролювати м’яч, не кажучи вже про створення небезпечних моментів у воріт суперника. На перерву футболісти пішли за рахунку 0:0, який категорично не влаштовував збірну України.

Очевидно, у роздягальні тренер роздав команді на горіхи. На другу половину зустрічі українці вийшли більш зарядженими, і вже через п’ять хвилин після відновлення гри вийшли вперед. Андрій Ярмоленко видав розкішну передачу на Руслана Малиновського. Півзахисник "Генка" не зміг обіграти голкіпера, але на добиванні першим був Євген Коноплянка.

У фінів на полі з’явився Йоель Похьянпало – футболіст-джокер, який найчастіше забиває саме після виходу на заміну. На 72-ій хвилині він зрівняв рахунок, скориставшись невпевненими діями Ярослава Ракицького. На щастя, захисник донецького "Шахтаря" не втратив мотивації і сповна компенсував свою провину. Ярослав чудово прострілив з лівого флангу, а Артем Бєсєдін своїм дебютним голом за збірну приніс Україні перемогу. 2:1 – як вірно сказав після матчу Андрій Ярмоленко, гра забувається, а результат залишається.

Завдяки звитязі Ісландії у поєдинку з Хорватією ситуація в нашій групі максимально загострилася. Вікінги та балканці мають по 13 очок, а Україна і Туреччина – 11 балів. Нагадаємо, що лише одна команда кваліфікується на чемпіонат світу напряму, а ще одна братиме участь у плей-оф.